نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شورای امنیت را ترک کرد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، “نقاش نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل همزمان با سخنرانی چارلز میشل، رئیس شورای اروپا در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین، جلسه را ترک کرد.

نمایندگی دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحدریحان نبنزیا» جزئیات بیشتری وجود ندارد.

رئیس شورای اروپا اقدامات ارتش روسیه در اوکراین را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست برای توقف عملیات نظامی روسیه در اوکراین اقدام کند.

قبل از سخنرانی رئیس شورای اروپا، “نقاش نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که ایالات متحده مطمئن است یف برای تسلیحات دوربرد علیه خاک روسیه قانع کننده نیست.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل افزود: روسیه حق دارد بر مراکز تصمیم گیری تمرکز کند. چرخ دنده ها استفاده از سلاح های دوربرد کی یف برای خودت رزرو میکنه

«ریحان نبنزیااو در پاسخ به اظهارات قبلی جو اظهاراتی را بیان کرد بایدن رسانه ها گفتند واشنگتن سامانه های موشکی با چنین قابلیتی را هدف قرار داده است چرخ دنده ها شما اهدافی در خاک روسیه دارید، اوکراین را نخواهید داد. اما از سوی دیگر، اسپانیا برای گسترش حمایت نظامی خود از اوکراین، محموله ای متشکل از موشک های ضد هوایی و تانک های جنگی پلنگ موجود در کی یف محل.

در روزهای اخیر بریتانیا نیز اعلام کرده است که قصد دارد به کی کمک کند یف هدف قرار دادن توپخانه روسیه در شرق اوکراین با سامانه های موشکی متعددصبح 270 اینچی (M270) به اوکراین ارسال می شود، جایی که این موشک ها می توانند اهدافی را در فاصله 80 کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

در همین راستا «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس اقدامات لندن برای ارسال این موشک ها را توجیه می کند که یف وی گفت: با تغییر تاکتیک های روسیه، حمایت ما از اوکراین نیز تغییر می کند.

روسیه بارها از ارسال سلاح های غربی به اوکراین انتقاد کرده و آن را سوختی برای درگیری ها خوانده است.

دستاوردهای مسکو در عملیات نظامی خود در اوکراین و به ویژه در شرق این کشور، غربی ها را تشویق به ارسال تسلیحات مدرن تر کرده است تا تلاشی برای برهم زدن تعادل به نفع مسکو نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید