نوبت به کلاس اولی ها رسید که در طرح سنجش سلامت شرکت کنندایسنا/ کرمانشاه رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز فصل پاییز دوره ابتدایی برای شرکت در طرح سنجش سلامت گفت: لازم است والدین در مقطع ابتدایی به نوبت به مدارس بهداشت مراجعه کنند. پایه های ارزیابی

علی محمد بیگی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه دانش آموزان کلاس اولی شرکت کننده در طرح سنجش سلامت از روز گذشته (31 خرداد) در استان آغاز شد، اظهار کرد: دانش آموزان کلاس اولی برای حضور در مدرسه به همراه اولیای خود ثبت نام کنند. شرکت در طرح سنجش سلامت در پایگاه های سنجش.

محمد بیعی افزود: دانش آموزان کلاس اولی حتی کسانی که قبلا در پیش دبستانی ها ثبت نام کرده اند باید برای تکمیل مدارک و نوبت به مدرسه مراجعه کنند.

رئیس آموزش و پرورش اورژانس اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه با اشاره به آغاز ارزشیابی دانش آموزان سال اولی در پایگاه های سنجش سلامت بر اساس افت اعلام شده از چهارم تیرماه، گفت: با سلامت مشورت کنید. ارزیابی

وی قیمت شرکت در طرح سنجش سلامت را 100 هزار تن اعلام کرد و افزود: نوآموزانی که در مهلت های از پیش تعیین شده به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه نکنند جریمه خواهند شد.

وی یادآور شد: کار سنجش سلامت نوآموزان در مناطق عشایری رایگان است.

محمد بیگی با اشاره به ایجاد 37 پایگاه ثابت و سیار برای سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی در استان، گفت: 23 پایگاه ثابت، 13 پایگاه سیار و پایگاه تخصصی سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی در استان.

محمد بیعی گفت: در طرح سنجش سلامت نوآموزان از نظر سلامت، بینایی و رنگ، اختلالات شنوایی و گفتار، معاینات مربوط به اتمام واکسیناسیون، قد و وزن، وضعیت جسمانی و حرکتی، آموزش های تربیتی و رفتاری انجام می شود. مشکلات، مشکلات دهان و دندان و … رصد می شود. و در صورت عدم وجود مشکل ثبت نام نهایی در مدارس معرفی می شود.

محمد بیگی گفت: اگر دانش آموز کلاس اولی مشکلی در پایگاه های سنجش سلامت اولیه تشخیص داده شود، برای تحقیقات بیشتر وارد پایگاه های تخصصی می شود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت دانشجویان سال اول در طرح سنجش سلامت الزامی است، افزود: با سلام امکان ثبت نام وجود دارد. او در مدرسه نیست.

محمد باقی گفت: دانش آموزان کلاس اولی که در طرح سنجش سلامت پیش دبستانی سال گذشته مورد آزمایش قرار گرفتند، نباید مجددا در طرح سنجش سلامت شرکت کنند.

وی پیش بینی می کند: امسال حدود 35 هزار دانش آموز سال اول و 15 هزار پیش دبستانی در کرمانشاه در طرح سنجش سلامت شرکت کنند.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید