نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند به محض بیدار شدن قهوه را با معده خالی بنوشند ، اما برای سلامتی بدن بسیار مضر است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی شما تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح با معده خالی مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولا در هنگام هضم رخ می دهد ، بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، تا رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، همچنین به عنوان “هورمون استرس” شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. سلامتی ، ما باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این راه را برای چند ساعت به تاخیر بیندازیم ، هنگامی که کورتیزول به اولین قله های خود می رسد.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است فنجان قهوه صبح خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر مصرف کنید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید