پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران به زودی به بهره برداری می رسد


به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی ظهر پنجشنبه از پروژه قطار سریع السیر بازدید کرد آقا اصفهان-کم-تهران گفت: مشکلات فنی این پروژه در دو سه هفته دیگر آینده به وزارتخانه تعیین تکلیف می کنیم

وی در خصوص وام های پروژه نیز گفت: مذاکراتی با بانک مرکزی در خصوص مسائل بانکی داشتیم و در تلاش هستیم در سفر رئیس جمهور به این استان این پروژه را مطرح کنیم.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم در نشستی با معاون اول رئیس جمهور با دستگاه های مختلف به یک تصمیم واحد برسیم و با کمک رئیس جمهور از این کار جدید در کشور حمایت اساسی خواهیم داشت.

    پروژه قطار سریع السیر اصفهان - تهران به زودی به بهره برداری می رسد

پروژه قطار سریع آقا اصفهان-کم-تهران تا پایان دولت سیزدهم تحویل می شود

علیرضا صلواتی، مدیر پروژه های زیرساختی وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان نیز گفت: پروژه قطار سریع السیر آقا از سال 1385 با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) آغاز شد، وی گفت: این پروژه در سال 1391 متوقف و از ابتدای سال 1397 با حضور شش شرکت از قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) از سر گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: کل طول پروژه قطار سریع السیر است آقا تهران-کم-اصفهان 410 کیلومتر و مسیر کوم-اصفهان 245 کیلومتر است، افزود: ایستگاه کوم جمکران به ایستگاه میمه و سپس به اصفهان متصل می شود.

مجری طرح های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان گفت: با همکاری و تلاش قرارگاه چینی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) طرحی برای طراحی 150 کیلومتر از مسیر و زیرساخت این پروژه تهیه شده است. با هزینه 1.5 میلیارد یوان انجام می شود، گفت: زیرسازی مسیر کوم – اصفهان تا پایان امسال ساخته می شود.

صلواتی با بیان اینکه 30 درصد این پروژه قابل بومی سازی است، گفت: 1720 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه کنسرسیومی متشکل از صنعت و بخش خصوصی هزینه اجرای این پروژه را پرداخت خواهند کرد، گفت: ما منتظر پروژه قطار سریع السیر هستیم. آقا تا پایان دولت سیزدهم اجرایی می شود.

صلواتی با اشاره به اینکه این پروژه 312 مورد اختلاف عمرانی، آب و برق دارد، افزود: تاکنون 254 مورد اختلاف حل شده و کمتر از 70 مورد اختلاف باقی مانده است. همچنین 85 درصد مسیر تملک شده و 15 درصد باقی مانده به سمت اصفهان است که هنوز انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر راه و شهرسازی پیش از بازدید از پروژه قطار سریع السیر آقا اصفهان-کم-تهران همچنین از پروژه 920 واحدی نهضت ملی مسکن شاهین شهر بازدید کرد. این پروژه دارای 12 بلوک است که تاکنون پایه 11 بلوک آن تکمیل شده است و پیشرفت کلی پروژه 30 درصد است و مجوزها در قالب کاملا.

    پروژه قطار سریع السیر اصفهان - تهران به زودی به بهره برداری می رسد

پروژه 920 واحدی نهضت ملی مسکن شاهین شهر

پروژه قطار سریع آقا با منبع اعتباری شورای عالی اقتصاد قابل استفاده است

همچنین مهدی طقیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بسیار مهمی در کشور و اصفهان طراحی قطار سریع السیر است. آقا اصفهان-تهران که تاکنون تلاش زیادی برای آن انجام شده است.

وی افزود: این کار تا پایان دولت سیزدهم قابل بهره برداری است و بلندمدت نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه 150 کیلومتری آماده ساخت است، گفت: با همین اعتبارات شورای عالی اقتصاد می توان از این پروژه بهره برداری کرد.

وی با بیان اینکه فناوری مهمترین موضوع کشور است، افزود: از وزیر محترم تقاضا داریم به این موضوع یعنی پروژه قطار سریع السیر توجه ویژه ای داشته باشند. آقا اصفهان- در آخر این دولت از تهران بهره برداری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید