پیام دانشگاه آزاد تهران شمال درباره اتفاقات امروز


واحد تهران شمال با صدور اطلاعیه ای در خصوص حوادث امروز این دانشگاه از حمله برخی متخلفان با گاز اشک آور به مراسم مجوزدار دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

به گزارش تسنیم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در خصوص اتفاقات امروز اطلاعیه ای صادر کرد.

متن آگهی به شرح زیر است:

دانشگاه جای فحاشی و چوب و گاز اشک آور نیست

پیش از ظهر امروز مراسم یادواره شهدای فاجعه شاهچراغ در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال برگزار شد که با درگیری شدید دانشجویان همراه بود. در این مراسم عده ای با قمه و باتوم به مراسم دانشجویانی که مجوز رسمی از دانشگاه داشتند حمله کردند و متاسفانه سالن دانشگاه تخریب شد. یکی از شاهدان عینی می گوید که برخی از مهاجمان چاقو در دست داشتند.

دیروز مردم قصد حمله به قبر شهدا در دانشگاه را داشتند و صحنه های زشتی به وجود آمد. همین افراد امروز دانشگاه را با باشگاه بوکس اشتباه گرفته و شروع به حمله به دانشجویان شرکت کننده در مراسم شهدا کردند.

در بحبوحه درگیری های امروز مرد ناشناس ناگهان گاز اشک آور پرتاب کرد و فضا متشنج شد. ویدئویی که توسط دانشگاه در فضای مجازی منتشر شده است نشان می دهد فردی که گاز اشک آور شلیک کرده به سرعت در میان دانشجویان پنهان شده و محل را ترک می کند.

در هفته‌های اخیر در هر دانشگاهی که تجمعات دانشجویی با شعارهای رادیکال و سخیف همراه بود، محوطه دانشگاه به دعوا تبدیل شد و صحنه‌های زیر آبروی دانشگاه، حالا فقط با سنگ و چوب و قمه نمایان شد. منجر به رادیکالیزه شدن دانشگاه می شود. این اتفاق هیچ فایده ای برای دانش آموزان با هر سلیقه ای ندارد و هیچ دیدگاهی نمی تواند آن را تایید کند. قطعا وجود شور و نشاط دانشجویی به دانشگاه جان می دهد، حتی اگر گروهی حرف و شعار دیگران را نپذیرند و برای هم شعار بیافرینند، فرهیختگان دانشگاه مشکلی ندارند.

مشکل از آنجا شروع می شود که شعارها ورزشگاهی و زشت شده است و به جای گفت و گو در دانشگاه چوب و چماق آمد. البته دانشگاه برای حفظ حیثیت و آبروی دانشجویان باید با بدحجابی، استفاده از باتوم و سلاح سرد و اقدامات غیرمنطقی مخالفت کند. دانشجویان ممکن است هرگز نتوانند یکدیگر را متقاعد کنند، اما این مجوزی برای رادیکالیسم کور نیست.

بازگشت فضای علمی و آرامش حق انتظار خانواده های دانشجویان و دانشگاهیان است که در این ۴۱ روز در این فضا تشنج ایجاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید