چگونه رژیم غذایی آگاهانه را تمرین کنیم


احتمالاً در مورد فواید تغذیه آگاهانه شنیده اید ، اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان تغذیه آگاهانه را تمرین کرد.

جنبش تغذیه آگاهانه اخیراً حوزه سلامت ، سلامتی و تغذیه را طوفان کرده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از غذا خوردن آگاهانه ، من اینجا هستم که بگویم این نیز به دلایل خوبی است!

اگر به دنبال یادگیری نحوه تمرین تغذیه آگاهانه به شیوه ای واقعی و پایدار هستید ، در مکان مناسب هستید.

چرا رعایت رژیم غذایی آگاهانه مهم است

وقتی غذا خوردن آگاهانه را می شنوید ، ممکن است این معنی را تصور کنید که جویدن غذا را به آرامی انجام می دهد یا قبل از غذا مدیتیشن می کند.

اگر بخواهید اینطور به نظر می رسد ، اما اصل غذا خوردن آگاهانه را نشان نمی دهد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را راهنمایی کند تا با بدن و تجربه خوردن خود هماهنگ باشید تا بتوانید بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و میزان مناسب تعادل بین این دو ، انتخاب غذایی عمدی داشته باشید.

خوردن آگاهانه به معنای بازگرداندن توجه به تجربه غذا است. این یک روش غذا خوردن فعلی و متفکرانه برای ترویج یک رژیم غذایی متعادل و مغذی است.

وقتی برای اولین بار در مورد خوردن آگاهانه می شنوید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشته ام که چیزی را در خطوط “آگاهانه بخورید؟ در واقعیت تفاوت ایجاد کنید؟ “من قول می دهم که اینطور است.

تحقیقات نشان داده است که خوردن آگاهانه می تواند به انواع بیماری های مرتبط با غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به مقابله با عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در دستیابی به اهداف مربوط به وزن نیز کمک کند (1).

نحوه تمرین آگاهانه غذا خوردن به 10 روش

برای خواندن 10 بهترین روش من برای شروع تغذیه آگاهانه از امروز بخوانید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

این بدان معناست که نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه رایانه و نه کار. به نظر می رسد خارجی است ، درست است؟ امروزه حواس پرتی خوردن بسیار رایج است. بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و شلوغی را که بخشی از غذا خوردن است حذف کنیم ، در واقع فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که در هنگام تغذیه خود بیشتر حاضر و آگاه باشید.

2. سر سفره غذا خوردن

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را در یک میز بخورید و توجه کنید که چقدر بیشتر می توانید غذای خود را تجربه کرده و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و تأثیر آن بر عادات غذایی شما.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، کارآمدتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

هنگامی که ما به سرعت غذا می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

وقتی آگاهانه غذا می خورید ، مهم است که سرعت غذا خوردن خود را کند کنید. بین هر لقمه مکث کنید یا نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از خوردن لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش سرعت رژیم غذایی نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه به سیری و هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4- نفس کشیدن را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از نکات مورد علاقه من برای مشتریان است. اگر به سادگی قبل از شروع غذا 30 ثانیه توقف کنید تا نفس عمیق بکشید ، می توانید آگاهی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

تنفس عمیق همچنین می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا به بدن شما اطلاع داده شود که در حالت آرامش قرار دارید. نیازی به استرس و پرواز در طول غذا نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما در حضور بیشتر هنگام غذا خوردن کمک کند ، که به شما کمک می کند تا از آنچه می خورید ، چرا غذا می خورید ، علائم گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که در حال خوردن هستید استفاده کنید. غذا خوردن
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند بینش های کمی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک می کند تا به آنچه که برای خود و بدن خود بهترین احساس را دارید ، راهنمایی کنید.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ با این حال چندان رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که بعد از آن روز چه اتفاقی می افتد ، در وعده بعدی خود چه می خوریم و گفتگوی استرس زایی که در آن روز انجام دادیم ، این احتمال وجود ندارد که ما آگاهانه در حال خوردن غذا باشیم.

قبل از اینکه بدانید غذا تمام شده است و شما به سختی آن را چشیده اید!

یک لحظه وقت بگذارید و غذای خود را آزمایش کنید. مزه اش مثل چیه؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که آن غذا را می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد وعده غذایی به شما این امکان را می دهد که غذای آگاهانه را تمرین کنید.

6. وعده های غذایی خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید فقط خوردن غذاهایی که در خانه تهیه کرده اید واقع بینانه نیست. چه کسی عاشق غذای خوشمزه بیرون نیست؟

اما آنچه من می گویم این است که تا می توانید غذاهای خود را آماده کنید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، برش ، سرخ کردن ، بوییدن و تماشای جمع آوری غذا می کنید ، در اصل مجبور هستید که مراقب باشید. این باعث می شود که شما غذا بخورید.

آگاهی همه چیز مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و عمدی است. طبخ غذا راهی فوق العاده برای این کار است!

7. با علائم گرسنگی و سیری خود هماهنگ شوید

ما در مورد آن زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین تغذیه آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از خوردن غذا متوقف شوید ، چقدر گرسنه هستید؟ آیا بعد از غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن نشانه های گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا بخوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که به اندازه وعده ها توجه بیشتری داشته باشید و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. دلیل غذا خوردن خود را بررسی کنید

وقتی آگاهانه غذا نمی خوریم ، می توانیم به دلیل عواملی که هیچ ارتباطی با گرسنگی ندارند غذا بخوریم. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و نشانه های محیطی.

با بررسی خود قبل از غذا ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را تجربه کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، بر اساس آن رفتار کنید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی از آنچه می خوریم و همه چیزهایی که در وعده غذایی می گذرد قدردانی کنیم ، هنگام غذا خوردن بیشتر آگاه و حاضر هستیم.

به این فکر کنید که چقدر طول کشید تا غذایی را که می خورید آماده کنید ، چقدر خوب است ، چقدر شکرگزار هستید که چنین وعده غذایی دارید.

همه اینها تمرکز و توجه را به تجربه غذا به شیوه ای مثبت و آگاهانه به ارمغان می آورد.

10. بطور کامل بجوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند در زمینه رژیم غذایی آگاهانه تغییر ایجاد کند!

وقتی غذای خود را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین خود را با غذای ضعیف هضم می کنیم که می تواند حواس را از غذا پرت کند.

دفعه بعد که پشت میز شام می نشینید ، به طور فعال به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت آن کمی کند می شود!

11. به خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آن چیزی را بخورید که واقعاً می خواهید داشته باشید.

ما نمی خواهیم بخوریم به خاطر احساسی که داریم انجام می دهیم باید یا نباید داشتن.

هرچه با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ تر باشید ، می توانید در طول تجربه غذا خوردن بیشتر حاضر و آگاه باشید.

غذا باید تجربه شود و از آن لذت ببرید ، این کار سختی نیست!

امروز تغذیه آگاهانه را تمرین کنید

اگر تازه با غذاهای آگاهانه آشنا شده اید و به دنبال شروع امروز هستید ، بهترین توصیه من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش برای تغذیه آگاهانه همه فوق العاده هستند ، اما برای شروع با انتخاب یک یا دو روش شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که این عادات جدید را با سهولت ادغام کنید نه اینکه بر آنها غلبه کنید.

هنگامی که عادت های جدید شما کمی شبیه به طبیعت دوم می شود ، مانند اینکه در برنامه روزانه شما جا افتاده است ، می توانید یکی یا دو مورد دیگر را به آن اضافه کنید.

این راه را ادامه دهید تا زمانی که تمرین تغذیه آگاهانه خود را ایجاد کرده اید!

روش تغذیه آگاهانه

تغذیه آگاهانه به تعداد بیشماری از اعضای تغذیه شده کمک کرده است که با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات آگاهانه را به آسانی و نه با تلاش ، با تفریح ​​و نه نارضایتی ایجاد کنند.

امروز می توانید با پیوستن به روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به سوی عادات غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید