کاخ کرملین در داووس توسط روسیه سازماندهی شده استروسیه سال ها میزبان رهبران جهان و غول های تجاری در اجلاس اقتصادی سالانه خود در سن پترزبورگ بوده است، اما نشست امسال روسیه در داووس کمتر نخبگان مالی جهان را می بیند زیرا مسکو به دلیل اقدامات خود در اوکراین مجازات می شود.

به گزارش رویترز، روسیه امروز میزبان نشستی برای جبران غیبت بازیگران کلیدی غربی، بازیگران سطح پایین یا بازیگرانی از کشورهایی مانند چین – دومین اقتصاد بزرگ جهان – است که به تحریم ها علیه روسیه نپیوسته اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه شنبه با اشاره به خاورمیانه و آسیا به خبرنگاران گفت: سرمایه گذاران خارجی فقط از ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیستند.

به گزارش اینترفکس، یوری اوشاکوف مشاور کرملین گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه سخنرانی مهمی با تمرکز بر وضعیت اقتصادی بین المللی و وظایف روسیه در آینده نزدیک ایراد خواهد کرد.

وی همچنین حوالی ساعت 20 به وقت مسکو در حاشیه این اجلاس با رسانه ها دیدار خواهد کرد.

در سال 1997، کرملین مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) را برای جذب سرمایه گذاری خارجی، بحث در مورد سیاست های اقتصادی و ارائه تصویری از باز شدن تجارت پس از شوروی در روسیه تشکیل داد.

روسیه مدت‌هاست که مجمع بین‌المللی اقتصاد سن پترزبورگ را با مجمع جهانی اقتصاد مقایسه می‌کند، رویدادی که سالانه در استراحتگاه آلپاین داووس سوئیس برگزار می‌شود.

اکنون که رهبران غربی از معامله با روسیه اجتناب می کنند، پوتین دیگر ملاقات سنتی با شخصیت های سیاسی با نفوذ و شخصیت های شرکتی در ایالات متحده و اروپا نخواهد داشت.

هیچ شرکت یا مدیر اجرایی آمریکایی یا اروپایی در دستور کار نشست اخیر مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ در تاریخ 18 تا 18 ژوئن نبود که نشان دهنده ترس آنها از مجازات با سیستم گسترده تر تحریم ها بود. قدرت بزرگ

حتی شرکت هایی که با وجود هجوم گسترده سرمایه گذاران غربی در روسیه در روسیه باقی مانده اند نیز در این لیست قرار ندارند.

در این بیانیه آمده است: انتظار می رود در این نشست هیئت های بلندپایه از بیش از 40 کشور جهان حضور داشته باشند و 1244 شرکت روسی و 265 شرکت خارجی در آن شرکت کنند.

در موارد نادر، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در روسیه روز پنجشنبه در نشستی با عنوان «سرمایه گذاران غربی در روسیه: واقعیتی جدید» با همتایان فرانسوی و ایتالیایی خود صحبت خواهد کرد.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید