کارت هوشمند سلامت ایران در سایت MIT امکان پذیر است / حذف بروشورهای بیمه به صورت آفلاین


پس از کسب مدال برنز در مسابقات اختراعات سوئیس، تیمی از مخترعان این کشور با ارائه طرح کارت هوشمند سلامت حذف کارت های بیمه آفلاین و جلب نظر داوران، در چالش مهندسی دانشگاه MIT شرکت کردند. سایت اصلی MIT

به گزارش ایسنا، یکی از تیم های آموزش دیده فناوری در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی توانست ایده «کارت هوشمند سلامت» برای حذف بروشورهای بیمه را در مسابقات ثبت اختراع سوئیس، چالش نوآوری سوئیس و نوآوری MIT ارائه کند. یک چالش. این تیم متشکل از امیر پویا دانشوریان، امیر پارسا دانشوریان، سید پارسا علوی، سیدآریا علوی، مهدی شهبازی و محمدجواد پاپی زاده است که هر کدام یک مدال رنگی کسب کرده اند. در المپیاد علمی گنجانده شده است.

امیرپویا دانشوریان مدال طلای المپیاد جهانی زمین شناسی را به دست آورد و تنها قهرمان تمام المپیادهای جهانی است. عنوان معلم آینده از پروفسور تایلر، پروفسور MIT و رئیس کمیته علوم المپیک جهانی.

سیدآریا علوی همچنین مدال المپیاد ملی زمین شناسی در سال 1999، مدال برنز المپیک 1400 نانو را کسب کرد و به همراه مهدی پاپی زاده در مسابقات تکنوفست ترکیه که توسط ربات هوشمند کووید 19 طراحی شده بود شرکت کرد.

مهدی شهبازی همچنین موفق به کسب رتبه برتر و اثر برگزیده جشنواره بین المللی نویسندگان خیام و کاندیدای پژوهشگر برتر استان تهران شد.

این افراد برای شرکت در مسابقات جهانی اختراعات در سوئیس گرد هم آمدند و بخشی از ایده خود به نام بیمارستان هوشمند را در این مسابقه ارائه کردند. این بخش «کارت هوشمند سلامت» نام دارد که به عنوان بهترین طرح در این مسابقه شناخته می شود.

این پروژه سپس در چالش مهندسی MIT ارائه شد و علاوه بر کسب مدال برنز، طرح آنها در وب سایت اصلی دانشگاه بارگذاری شد.

اعضای این تیم با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جزئیات طرح خود را به ما گفتند و اعلام کردند که مصمم هستند برنامه خود را تا دانشمند شدن ادامه دهند.

حضور در مسابقات جهانی در سایه تحریم

امیرپویا دانشوریان سرپرست این تیم فناوری در گفت وگو با ایسنا، وی با اشاره به حضور این تیم در مسابقات Swiss Invention، Swiss Innovation Challenge و Swiss Innovation Challenge گفت: مسابقه اختراعات سوئیس معتبرترین و چالش برانگیزترین مسابقه علمی جهان است که به عنوان اولین مسابقه اختراعات جهان شناخته می شود. و بنابراین این مهم ترین رویداد برای مخترعان در جهان است.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات زیر نظر سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در ژنو سوئیس در حال برگزاری است و 330 تیم از 80 کشور جهان انتخاب خواهند شد.

دانشوریان ادامه داد: از 330 تیم، 50 نفر در رشته های مختلف الکترونیک، مکانیک و مهندسی پزشکی 3 مدال دریافت خواهند کرد. تیم ملی کشورمان در این مسابقات با کسب مقام سوم به مدال برنز دست یافت.

وی گفت: بر این اساس توانستیم با چالش نوآوری سوئیس مقابله کنیم و به بالاترین رتبه دست پیدا کنیم.

سرپرست تیم گفت: «مهمترین چیز این است که ما موفق شدیم با چالش MIT روبرو شویم. این رویداد یکی از بزرگترین چالش های جهان است که توسط MIT برگزار می شود.

او گفت که MIT مهندس پیشرو در جهان استاضافه: سطح این رویداد بسیار بالاست و از آنجایی که ایران از شرکت در این مسابقات منع شده بود، توانستم از طریق ترکیه در این مسابقه شرکت کنم و ایده ای که ارائه کردید به عنوان ایده برتر در قسمت دانش آموزی معرفی شد.

دانشوریان از طراحی این تیم در سایت MIT خبر داد و گفت: مراحلی مانند بررسی طرح برای پاسخگویی به سوالاتی در موضوعاتی مانند طرح تجاری و نقشه راه و اجرای طرح و مشخصات شرکت اتخاذ شده است.

طرح تحول سلامت

سید پارسا علوی دیگر عضو این تیم در گفت وگو با ایسنا، “در سال 2022، ما مدال برنز اختراعات سوئیس را دریافت کردیم، در حالی که ایده ما به عنوان پروژه برتر چالش نوآوری MIT پذیرفته شد و در وب سایت دانشگاه آپلود شد.

کارت هوشمند سلامت ایران در سایت MIT امکان پذیر است / حذف بروشورهای بیمه به صورت آفلاین

وی ایده محوری این طرح را لغو کارت بیمه دانست و گفت: به ویژه در سال های اخیر چنین طرحی در سطح وسیعی اجرا می شود اما آنچه ایده ما را از طرح اجرا شده در کشور متمایز می کند. “” ابطال کارت بیمه با کمک کارت ملی سلامت.

علوی با اشاره به روش فعلی حذف کارت های بیمه، ادامه داد: در حال حاضر شاهد اجرای این طرح در کشور هستیم که بر اساس آن در تمامی کلینیک ها و مراکز درمانی نسخه های پزشکی به صورت آنلاین صادر می شود و به دلیل شفاف بودن تمامی اطلاعات برای مردم کشور. بیمارانی که سیستم حفظ می شود، بیماران تنها با اعلام کد ملی برای دریافت خدمات درمانی به داروخانه ها و سایر مراکز درمانی مراجعه می کنند.

وی افزود: اما این طرح محدودیت هایی دارد. در حال حاضر کشور دچار قطعی مکرر اینترنت است و در صورت عدم دسترسی یا قطعی اینترنت، کل سیستم مسدود خواهد شد. بنابراین، نه پزشکان و نه داروخانه ها قادر به تجویز داروی مورد درخواست بیماران نخواهند بود.

علوی افزود: اما در پروژه خود نیز همین روند را طی می کنیم و کارت هوشمند سلامت کارت های بیمه را حذف می کند اما به صورت آفلاین. به این ترتیب پزشکان می توانند هنگام استفاده از «کارت هوشمند سلامت»، تمام نسخه های لازم را خارج از کارت سلامت بیمار به صورت آفلاین ثبت کنند.

این محقق با اشاره به اینکه کارکرد «کارت هوشمند سلامت» همانند کارت سوخت است، خاطرنشان کرد: مانند کارت سوخت که خدمات لازم را به دارندگان خودروهای آفلاین ارائه می کند، بیماران می توانند با هوشمند سلامت به مراکز درمانی و داروخانه ها مراجعه کنند. کارت.» و ارائه خدمات لازم.

وی حفظ طبیعت و پیشگیری از قطع درختان را از مهمترین مزایای این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: همه ساله بیماران زیادی برای درمان و دریافت دارو و سایر خدمات درمانی نیاز به نسخه دارند، لذا از بروشور استفاده و از آن استفاده کنید. شکل صدور بروشور بیماران بسیار زیاد است که منجر به تخریب بیشتر طبیعت و قطع درختان برای ارائه کارت بیمه می شود.

علوی افزود: اما با این روش اطلاعات سلامت بیماران در کارت هوشمند سلامت ذخیره می شود، در حالی که در طول سال مردم اغلب به پزشکان مختلف مراجعه می کنند و نگهداری این اطلاعات روی کاغذ و کاغذ مشکل خواهد بود. پرونده بیماران آنها در دسترس پزشک نیست. . اما ایده ما این چالش را حل کرد و تمام پرونده های بیمار از روزی که بیمار شد و داروهایی که دریافت کرد روی نقشه باقی می ماند.

به گفته این محقق، پزشکان و متخصصان می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و با کمک کارت هوشمند سلامت، بهترین راهکارها را برای درمان بیمار تجویز کنند.

علوی نقشه را بر اساس فناوری NFC و پلتفرم بلاک چین طراحی کرده است که اطلاعات بیماران به صورت آفلاین بر روی آن ذخیره می شود.

اهمیت قرارگیری

مهدی شهبازی دیگر عضو این تیم در این گفت وگو با ایسنا، وی گفت: چالش MIT یکی از مهم ترین چالش های اختراعات در جهان است و با توجه به شیوع بیماری عروق کرونر قلب، تیم های پزشکی و استارت آپ های زیادی برنامه ریزی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین رویدادهای این رویداد برای جذب حامیان مالی در وب سایت MIT دانشگاه قرار می گیرد.

سرویس بهداشتی که نمونه های ادرار را بررسی می کند

محمدجواد پاپی زاده در این تیم حضور دارد وی با بیان اینکه طرح «بیمارستان هوشمند» این تیم بخش‌های مختلفی از جمله کارت هوشمند دارد، ادامه داد: طرح «بیمارستان هوشمند» شامل «ربات جستجوگر تاج»، «کارت سلامت هوشمند» و «سلامت هوشمند» است. کارت بهداشت هوشمند توالت “.” در مسابقه اختراعات سوئیس و چالش MIT ارائه شد.

وی با اشاره به «توالت فرنگی هوشمند» توضیح داد: این توالت با قابلیت نصب در منزل فرد می تواند جایگزین توالت های موجود شود و بدون نیاز به آگاهی قبلی به افراد امکان انجام آزمایشات پزشکی را بدهد.

پاپی زاده ادامه داد: مردم معمولا برای معاینات طولانی مدت به پزشک مراجعه می کنند و برای رفع این مشکل این طرح را ارائه کرده ایم تا مردم به طور مرتب از سلامت خود مطلع شوند.

این محقق با اشاره به اینکه این طرح آزمایشات را با نمونه برداری خودکار از ادرار و مدفوع انجام می دهد، گفت: این آزمایش ها بر اساس کیت ها و حسگرهای آزمایشگاهی انجام می شود.

به گفته وی، از طریق این سامانه 22 تحلیل از جمله تست وابستگی ها قابل انجام است.

مهم ترین چالش برای مخترعان برای توسعه ایده

امیرعباس محمدی کوشکی، سرپرست تیم اختراعات ایران در میزگرد ایسنا: وی با اشاره به رکوردهای تیم های ایرانی در اختراعات، تاکید کرد که همه آنها از بهترین استعدادهای کشور هستند و گفت: آنها از سطح علمی بالایی برخوردارند و قادر به ارائه ایده هستند. اما این افراد مهارت هایی مانند فن بیان، زبان دوم و گفتار را ندارند که آنها را راهنمایی کند و اینها چیزهایی است که باید از مدرسه یاد می گرفتند، اما اکنون چنین تیمی اگر مسئولان کشور بگویند برنامه آنها MIT است. قابل اعتماد نیستند و مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: این افراد اختراع خود را ثبت کرده اند و در مراکز رشد هستند. دانشگاه ها دوره های آموزشی جامعی را برای شرکت ها و تیم ها در مراکز رشد ارائه می دهند.

کارت هوشمند سلامت ایران در سایت MIT امکان پذیر است / حذف بروشورهای بیمه به صورت آفلاین

محمدی با تاکید بر اینکه با یک دوره 2 ساعته هرگز نمی توان این تیم ها را آموزش داد و توانمند کرد، ادامه داد: پیشرفت این شرکت ها در جایی ثبت نمی شود تا تیم ها بر اساس آنها راهگشا باشند.

سرپرست تیم اختراعات ایرانیان با انتقاد از رویکرد برخی برگزیدگان به برگزاری مسابقات علمی نامعتبر در سطح ملی و بین المللی گفت: نمونه های غیر رسمی از رویدادهای علمی معتبر در دنیا وجود دارد. در کشور اکثر محققین به دنبال عنوانی هستند تا طرح خود را از آن عنوان ارائه دهند، در واقع مسیر کشور در فناوری به گونه ای است که به نظر می رسد همه به دنبال ارائه فناوری هستند.

وی با اشاره به تحقیقات جهانی در زمینه ایده پردازی گفت: بر اساس آمار یکی از موسسات آلمانی فعال در زمینه جذب و تجاری سازی ایده، از پنج هزار ایده ثبت شده، تنها یک ایده به مرحله تجاری سازی می رسد. و در این مسیر بیش از تامین مالی نیاز به توانمندسازی شرکت ها و تیم ها داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید