کازئین چیست؟ | با پروتئین های کازئین آشنا شوید


پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. در واقع ، پروتئین ها نقش حیاتی در بدن ایفا می کنند. شما برای حفظ سلامت بدن خود به پروتئین نیاز دارید. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین ها تأثیرات متفاوتی بر عملکرد بدن شما دارند. در زیر می خواهیم پروتئین کازئین ، یکی از مهمترین انواع پروتئین را به شما معرفی کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

به بیان ساده ، کازئین یک پروتئین شیر هضم کند است. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین ، مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب توصیه می شود. به این ترتیب می توان پروتئین کازئین را بهترین نوع پروتئین برای بهبودی دانست.

شیر به طور کلی دو نوع پروتئین دارد. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری به نام he نام دارد. 80 درصد شیر پروتئین کازئین است و 20 درصد باقی مانده متعلق به او است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما به سرعت در دستگاه گوارش تجزیه می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر و کازئین است. کازئین حاوی انواع مولکولهای فعال یا زیستی است که تأثیر عمده ای بر سلامت بدن دارند.

بررسی تفاوت بین کازئین و پروتئین V

کازئین مستقیماً از شیر بدست می آید. از طرف دیگر پروتئین های آن از آب پنیر گرفته می شود. به همین دلیل کازئین گرانتر از او است. تفاوت اصلی بین کازئین و او ، همانطور که گفتیم ، در سرعت جذب آنهاست. کازئین میزان جذب پایینی دارد. بنابراین ، برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید درباره تاثیرات شیر ​​و محصولات لبنی بر رژیم غذایی خود شنیده باشید. در واقع به همین دلیل است که شیر و لبنیات برای کاهش وزن بسیار مهم هستند.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای مصرف این پروتئین چه ساعتی است؟

همانطور که گفته شد ، این پروتئین جذب کند و دیر هضم است. بنابراین ، بهترین زمان برای مصرف آن شب و قبل از خواب است. وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید ، بدن شما در طول شب بهبود می یابد. از طرف دیگر ، وقتی صحبت از جذب کند و هضم کند کازئین می شود ، به این معنی است که مدت بیشتری در دستگاه گوارش باقی می ماند. بنابراین اگر کازئین در طول روز در سیستم گوارشی شما وجود داشته باشد و هنگام مصرف غذاهای دیگر ، احتمال مشکلات گوارشی افزایش می یابد. اما وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید و سپس به خواب می روید ، دستگاه گوارش شما آن را به آرامی هضم می کند.

دوستان چگونه پروتئین کازئین مصرف می کنید؟ فکر می کنید بدن شما چقدر از پروتئین کازئین دریافت می کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید