100 درصد وام کاداستر اعطا شد/ از وزارت راه و شهرسازی شکایت داریمایسنا/ مرکز معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: رئیس سازمان دستور ویژه ای برای اعطای 100 درصد وام کاداستر صادر کرده است و استان مرکزی باید در این زمینه اقدام کند و همه دستگاه ها باید تلاش کنند. .

مهدی اقبال روز چهارشنبه (۲۱ خرداد) در شورای قضایی استان مرکزی گفت: از حقوق بیت المال.

وی افزود: امسال با دستور رئیس سازمان چندین کار به صورت همزمان آغاز شد و علاوه بر کاداستر اراضی کشاورزی، کاداستر شهری و روستایی راه اندازی شد.

اقبال گفت: در این زمینه از وزارت راه و شهرسازی گلایه داریم که متاسفانه در صدور اسناد و اقدامات در حوزه شهرسازی در کشور به ویژه استان مرکزی ضعف داریم. بیشتر زمین خواری در زمین های دولتی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در استان مرکزی اکثر شهرهای زیر 25 هزار نفر مشمول قانون هستند و مستندسازی بر اساس این قانون خاص به راحتی در این شهرها قابل انجام است، بنابراین بنیاد مسکن باید تلاش کند و همه برنامه ها را دنبال کند. حوزه.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: متأسفانه آموزش برای رشد در این حوزه از کشور نیز نتایج ضعیفی به همراه داشته است. همچنین 654 زمین دولتی در استان مرکزی وجود دارد که ثبت نشده است. تکمیل شد.”

اقبال در خصوص کمیسیون رفع تداخل ادامه داد: در این زمینه سازمان بازرسی و سازمان های نظارتی باید کمک کنند، این کمیسیون نیاز به نگاه مثبت دارد که منجر به تخلف نشود.

وی در خصوص تنظیم سند رسمی افزود: در این راستا طرح صحافی سند رسمی در سه مرحله وارد هیات امنا شده است که در صورت تغییر گام بسیار بزرگی خواهد بود. رویه ای وجود دارد که مشاوران املاک و خودرو فقط با اسناد خود واسطه می شوند و تسویه معاملات به دفاتر اسناد رسمی واگذار شده و در همان محل ثبت می شود.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: شورای عالی حل اختلاف ثبتی در سازمان با کمک مجرب ترین کارشناس ثبتی تشکیل شد.

حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی رئیس قاضی استان مرکزی نیز گفت: افزایش اعتماد و رضایت مردم از اولویت های سند تحول قدرت مردمی است که مورد توجه قوه قضائیه است.

وی در خصوص طرح کاداستر افزود: اجرای طرح کاداستر به افزایش رضایتمندی و همچنین کاهش تردد عمومی به دادگاه کمک می کند.

موسوی افزود: همفکری و همدلی در استان و در شورای قضایی استان ویژه، در رونق کسب و کار و تسهیل در احقاق حقوق شهروندی و رفع مشکلات مردم در جامعه کنونی بسیار موثر است و به شدت مورد جفا قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید