4 مرحله برای توقف خوردن پرخوری


آیا سعی می کنید بینینگ را متوقف کنید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید از خوردن غذا جلوگیری کرده و با غذا احساس راحتی بیشتری کنید.

پرخوری ، شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات پرخوری هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما در تلاش هستند تا وقتی برای اولین بار به جامعه روش تغذیه آگاه ما ملحق می شوند ، دیگر نگران نباشند. آنها اغلب با سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای متد ما چنین احساسی داشته باشند و نمی خواهیم هیچ یک از اعضای جامعه ما نیز چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه از خوردن بیش از حد خودداری کنیم

وقتی متوجه شدید که چرا مشغول دویدن هستید ، می توانید از این مراحل برای کمک به شما در شکستن این چرخه و یافتن تعادل بیشتر با غذا استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

سیگنال های گرسنگی و سیری ما تمام روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کنند. آنها توسط دو هورمون کنترل می شوند: گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری).

این هورمون ها ، همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گویند چه زمانی گرسنه و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این نشانه ها گوش می دهیم ، می توانیم از حملات گرسنگی شدید و سیری شدید جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، موقعیت های مختلفی وجود دارد که می توانیم وارد آن شویم که به ما اجازه نمی دهد به راحتی آن سیگنال ها را بشنویم. شاید شما رژیمی دارید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید روزه داری متناوب هستید و با وجود گرسنگی صبح ، خود را مجبور می کنید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. همچنین ممکن است احساس گرسنگی کنید ، اما در مورد حجم کار خود نیز استرس داشته باشید و سپس در طول تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید تا به کار خود ادامه دهید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب منجر به احساس گرسنگی شدید می شویم. در نهایت ، ما به نقطه شکست “عصبانی” خود می رسیم و در نهایت چیزی برای خوردن می گیریم. چرا ما مثل این گرسنه هستیم و اجازه می دهیم سیگنال های گرسنگی ما از کنترل خارج شوند ، غذا خوردن از نقطه سیری بسیار راحت تر است.

اغلب اینگونه است که یک قسمت پرخاشگر شروع می شود.

وقتی به طور مرتب به نشانه های گرسنگی و سیری گوش می دهیم ، می توانیم قسمت هایی را که برای ما مناسب است بخوریم ، که مانع از تکرار خوردن زیاد یا کم غذا در طول زمان می شود.

2. آگاهانه غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما دنیایی از تفاوت را ایجاد می کند.

ذهن آگاهی روشی است که به شما امکان می دهد با عادات غذایی خود عمدی رفتار کنید و در عین حال رابطه سالم با غذا را حفظ کنید.

وقتی آگاهانه غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا هستیم.

برعکس ، وقتی بدون فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بی خبریم و از فرآیند غذا جدا می شویم.

خوردن بی مزه بارها و بارها با خوردن غذا همراه بوده است. تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم آگاهی ، احتمال اختلال در عادات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

برای شروع خوردن آگاهانه برای کمک به شما در جلوگیری از خوردن غذاها ، با حذف همه عوامل مزاحم هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، هنگام تلفن یا حتی هنگام خواندن کتاب ، فقط غذا خوردن این امر آگاهی شما را بالا می برد و حتی شنیدن نشانه های گرسنگی و سیری را آسان می کند (همانطور که در بالا صحبت کردیم).

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال شنیده اید که اخلاق را به غذا نسبت دهید؟

اگرچه ممکن است این عنوان برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که این مفهوم را قبلاً درک کرده اید.

تخصیص اخلاق به غذا عبارت است از اعتقاد به خوب یا بد بودن غذا ، درست یا غلط بودن غذا. افرادی که اخلاق را به غذا نسبت می دهند ، اغلب بر این باورند که وقتی غذاهای “خوب” می خورند ، همان هستند. به نوبه خود ، وقتی آنها غذاهایی می خورند که آنها را “بد” می دانند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

آشنا بنظر رسیدن؟ یه احساسی دارم.

وقتی وارد این چرخه نسبت دادن اخلاق به غذا می شویم ، رایج ترین مرحله بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه به غذا می رسیم و من همیشه می گویم ، غذاهایی را که سعی می کنیم محدود کنیم ، داریم. و چون اخلاق در خطر است ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

اقلام غذایی که به نظر ما بد هستند بسیار وسوسه انگیزتر به نظر می رسند ، درست مانند این که به بچه ها گفته شود نمی توانند روی پیشخوان آب نبات بخورند! طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی ما در نهایت آن غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخور را تجربه می کنیم و فراتر از نشانه های سیری خود غذا می خوریم. ما مقدار زیادی از آن را می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً مزخرف است ، سپس بعد از این واقعیت احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و ناراحتی می کنیم.

جواب؟ به خاطر اینکه دیگر هرگز غذاهای “بد” را نگفته اید و به غذاهای “خوب” برگشته اید فقطبه این چرخه بی نظمی و محدودیت ها است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذاهای خوب ، غذاهای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم آنچه را که می خواهیم ، در زمان دلخواه ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین توصیه کردم که شما فقط به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و اخلاق را از غذا حذف کنید.

ممکن است با خود فکر کنید ، “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی و سلامتی خود برسم ، اگر در هر زمان چیزی بخورم؟” ، اینجاست که تعادل نقش می بندد.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت در خوردن خود تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، در صورت تمایل ، از وقوع چرخه ای از سر و صدا و خویشتن داری به دلیل محرومیت یا احساس گناه جلوگیری می کند.

شما می توانید برای سلامت جسمانی خود و همچنین برای تفریح ​​غذا بخورید. این یک الگوی غذایی پایدار و سازگار ایجاد می کند که به شما احساس خوبی می دهد.

بعد از متوقف کردن بینینگ چکار باید کرد؟

برای توقف سر خوردن ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما این امکان را می دهد که غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. به شما این امکان را می دهد که به نشانه های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی احساس قدردانی و شفقت قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد آموزش می دهیم که چگونه در روش تغذیه آگاهانه خود انجام دهند. ما مراحل را برای بهبود رابطه شما با غذا طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روش و چگونگی تعادل بیشتر در انتخاب های غذایی خود را بیاموزید تا بتوانید از وسواس غذایی و رژیم غذایی فارغ باشید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید