4 نفر در آتش سوزی زندان اوین مجروح شدند/ 61 زندانی مجروح شدند


آتش سوزی شب گذشته در زندان اوین 4 زندانی را کشت و 61 نفر را مجروح کرد.

مرکز رسانه های قوه قضائیه در اطلاعیه ای اعلام کرد:

در پی درگیری شب گذشته زندانیان یگان ویژه سرقت و محکومیت های مالی زندان اوین و آتش سوزی در خیاطی این زندان که منجر به حضور سریع و به موقع نیروهای انتظامی و امدادی شد، تعداد قابل توجهی از زندانیان درگیر شدند. نجات یافتند و از محل آتش سوزی به محل امن منتقل شدند و متاسفانه 4 نفر از زندانیان جان باختند و تعدادی مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، بر اساس آخرین اطلاعات، 4 زندانی بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش سوزی جان خود را از دست دادند و 61 زندانی نیز مجروح شدند.

4 نفر در آتش سوزی زندان اوین مجروح شدند/ 61 زندانی مجروح شدند

هر 4 زندانی فوت شده از جمله محکومان سرقت بودند که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کردند.

این گزارش می افزاید: اکثر زندانیان مجروح به صورت سرپایی مداوا شدند و تنها 10 نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند که حال 4 نفر وخیم گزارش شده است.

این گزارش حاکی از آن است که پس از ورود به موقع دادستان تهران، رئیس سازمان زندان ها به زندان اوین، با مساعدت مسئولان زندان، نیروی انتظامی، آتش نشانی و اورژانس بیش از 70 زندانی که در خطر آسیب، نجات یافتند.

گزارش مرکز رسانه های پزشکی قانونی حاکی از آن است که در جریان درگیری و آتش سوزی شب گذشته در زندان اوین تعدادی از زندانیان جرایم سنگین و خطرناک قصد فرار از زندان را داشتند که به دلیل تدابیر امنیتی موفق به فرار نشدند.

در پایان گزارش مرکز رسانه های پزشکی قانونی تاکید شده است که از ساعت 24 دیشب شرایط زندان اوین عادی بوده و زندانیان می توانند از شب گذشته و ساعتی پس از اطفای حریق با خانواده های خود تماس بگیرند تا مشکلی را برطرف کنند.

هویت زندانیان متوفی به خانواده های آنان اعلام شده و اسامی متوفیان با دستور مقام قضایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید