6 موی تای ایرانی برای مدال طلا می جنگد


به گزارش خبرنگار مهر از مسابقات قهرمانی جهان موی تای میزبان امارات در ابوظبی، امروز پنجشنبه مرحله نیمه نهایی با اوزان مختلف در رده بزرگسالان پیگیری شد که طی آن ۸ ورزشکار ایرانی در دو رشته مردان و و مردان به مصاف حریفان خود رفتند. در بخش زنان آنها به داخل رینگ رفتند.

در وزن 63.5 کیلوگرم مسعود عبدالملکی که با غلبه بر حریفانی از ترکمنستان، استرالیا و آمریکا راهی نیمه نهایی شد، در ادامه عملکرد خود با شکست لینوس از لندر سوئدی به فینال راه یافت. برای کسب مدال طلا در روز آخر و در نبردی حساس مقابل «سوراویت سوک سانگوان» از تایلند.

یاسر پارمر اهل کشورمان امروز با پیروزی مقابل «عمر کلهان» از ترکیه به دیدار فینال وزن 51- کیلوگرم راه یافت. پارمر که پیش از این موی تای را از عراق اخراج کرده بود، روز شنبه در فینال به مصاف علی سریک از قزاقستان خواهد رفت.

یکی دیگر از فینالیست های کشورمان در این رده سنی سمیرا فاتی است که روز شنبه در وزن 75+ کیلوگرم با «گلدن مرکان» از ترکیه برای رسیدن به مدال طلا رقابت می کند.

صابر سعیدی، حمیدرضا کردآبادی و بهنام صفری در بخش مردان و ریحانه سعیدی، پروانه محمودی و ندا کوثری در بخش بانوان موی تای‌کارانی بودند که با توقف مقابل حریفان از راهیابی به فینال این مسابقات بازماندند.

فردا جمعه 13 خردادماه مسابقات فینال رده سنی زیر 23 سال برگزار می شود که حریفی از نیوزلند برای کسب مدال طلا مبارزه می کند، فرشتچ حسن زاده نیز در دیداری دوستانه با نماینده مالزی به مصاف حریفان می رود.

دیدگاهتان را بنویسید